Javascript Giriş

Javascript Giriş
Time4VPS - VPS hosting in Europe

JavaScript, günümüzde arayüz geliştirme, mobil programlama, oyun programlama ve sunucu taraflı programlama yapmak için kullanılan çok yönlü ve popüler bir dildir. JavaScript ile istediğiniz her işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak bunun için JavaScript'in temellerini iyi bilmek ve yeni nesil teknikleri takip etmek gerekir.

Bu seri, yeni başlayanlar için JavaScript öğrenmek isteyenler içindir. Seride temel JavaScript'in temellerinden başlayarak, nesne yönelimli programlama, olay yönelimli programlama, asenkron programlama ve modüler programlama tekniklerini öğreneceksiniz. Ayrıca profesyonel kod yazma konusunda da temiz kod nasıl yazılır, büyük projelerde paket yöneticileri ve otomasyon yazılımlarıyla nasıl çalışılır gibi konuları da uygulamalı olarak göreceksiniz.

Uzun uzun okumak bazılarımız için çok güzel olsa da artık çoğumuzun uzun uzun yazıları okumaya yetecek kadar sabrı ve zamanı yok, bunun farkındayım. Bu nedenle kitabı hazırlarken mümkün olduğunca yalın, etkili ve modüler olarak konuları birbirinden ayırıp; gereksiz detaylara takılmadan kısa kısa tutmaya ve okuyanları sıkmayacak bir üslupla bilgi ve deneyimlerimi anlatmaya çalıştım.

Bu seri size neler katar?

    ●JavaScript temelleri: Değişkenler, koşullar, döngüler, fonksiyonlar ve nesneler gibi temel konuları kapsar.

    ●Modern JavaScript teknikleri: Modüler kodlama, API'ler, Fetch API, Promise, Async/Await gibi modern teknikleri öğrenin.

    ●JavaScript araçları: Geliştirme araçları, hata ayıklama ve test araçları gibi JavaScript ile çalışırken kullanabileceğiniz araçları öğrenin.

    ●Pratik Uygulamalar: Her bölümün sonunda, öğrendiklerinizi pekiştirmek için pratik uygulamalar ve projeler bulacaksınız.

Umarım bu seri sizin için faydalı olur ve JavaScript programlamaya olan ilginizi arttırır. 

Tarih: